Intencje mszalne od 14 do 21 sierpnia 2022

NIEDZIELA 14 sierpnia​
​XX NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za ++ Zefirynę, Tadeusza, Leszka Kocerba, Teklę i Michała Mazur, Eryka i Różę Czajka
oraz ++ pokrew. z obu stron.

8​00- Za ++ rodziców Teresę w 1 r. + i Piotra Pierończyk oraz ++ pokrew. z obu stron.

9​30- Za ++ rodziców Annę w 25 r. + i Jana Skrzek w 60 r. + oraz ++ pokrew. z obu stron.

11​00-Dziękcz. W int. małż. Małgorzaty i Pawła  z ok. 15 r. śl. oraz w int. Małgorzaty i syna Szymona z ok. ur. z podzięk. za  otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów, Solenizantów i rodziny.

14​30- W intencji Parafian.

16​00- 1. Za ++ rodziców Marię i Edwarda Skrobotów.
2. Za + Stanisława Garbusa w 30 dz. po +.

Poniedziałek 15 sierpnia
UROCZYSTOŚC WNIEBOWZIĘCIA NMP

6​30- Za + męża Jacka w 10 r. +.

8​00-Dziękcz. W int. Marii z ok. ur. z podzięk. za  otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie.

9​30- Za + Lidię Grymel – ofiar. od Wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym.

14​30- W pewnej intencji.

16​00- 1. Za + Krzysztofa Kupczaka w 2 r. +.
2. Za + Augustynę Gawlik w 1 r. + - ofiar. od córki Haliny z mężem i dziećmi.

Wtorek 16 sierpnia

7​30- 1. O nawrócenie grzeszników.
2. Za + Ludwika Kępę w 30 dz. po +.

18​00- Za ++ rodziców Agnieszkę i Jerzego oraz ++ teściów Franciszkę i Augustyna.

Środa 17 sierpnia
UROCZYSTOŚĆ ŚW. JACKA, PREZBITERA

7​30- Za + Ernesta Jaworka w 22 r. +, ++ rodziców i pokrew. z obu stron.

18​00- Za + Dorotę Szynowską – ofiar. od lokatorów z ul. Międzyblokowej 20b i c.

Czwartek 18 sierpnia

7​30- Za ++ Jadwigę Karsznię i Stanisława Janiaczyka – ofiar. od Barbary.

18​00- Za + męża Rufina w r. +, ++ rodziców Edytę i Pawła, ++ teściów Annę i Romana oraz
++ pokrewieństwo z obu stron.

Piątek 19 sierpnia

7​30- 1. Za + brata Jacka w 10 r. +.
2. Za ++ Agnieszkę, Bernarda, Franciszka Fajkis oraz ++ dziadków.

17​00-CICHA ADORACJA NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU.

18​00- 1. Za + Zdzisława Przybylskiego w 3 r. +, ++ rodziców z obu stron, brata, teściów oraz
++ pokrewieństwo.
2. Za + Urszulę Boronowską w 30 dz. po +.

Sobota 20 sierpnia
WSPOMNIENIE ŚW. BERNARDA, OPATA I DK

7​30- Za + Józefa Hornika w r. +, + żonę i ++ pokrew. z obu stron.

18​00- 1. Za + Wacława Sieczkowskiego w r. +.
2. Za + Bogdana Szala – ofiar. od chrzestnej z rodziną.

NIEDZIELA 21 sierpnia​
​ XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Antoniego Geislera w 30 dz. po +.

8​00- Za + Janusza Kałwaka – ofiar. od sąsiadów z ul. Solidarności 15d.

9​30- 1. Za + Rajmunda Dryndę w 20 r. + - ofiar. od brata Mariusza.
2. Za + Annę Targosz w 30 dz. po + oraz + ojca Józefa Targosza w 5 r. +.

11​00- W intencji uczestników 43. Halembskiej Pielgrzymki na Jasną Górę .

14​30- W intencjirocznych dzieci , ich rodziców i chrzestnych.

16​00- Za + brata Jacka w r. + oraz ++ rodziców Urszulę i Antoniego.

NIEDZIELA 14 sierpnia 2022 XX NIEDZIELA ZWYKŁA

„Przyszedłem ogień rzucić na ziemię i jakże pragnę, ażeby już zapłonął” – mówi Jezus w dzisiejszej Ewangelii. Chrystus udziela nam swojego Ducha i pragnie, aby płomień wiary zapalony w naszych sercach nie został zgaszony nawet pod wpływem największych trudności. Prośmy w trakcie tej Eucharystii o umocnienie na drodze wiary. ”
  Kolekta dzisiejsza jest ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.
  • Jutro przypada Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte będą sprawowane w niedzielnym porządku wakacyjnym, czyli nie będzie mszy o godz. 18.00.
  • Także jutro, w poniedziałek,  wyrusza Halembska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Rozpocznie się ona o godzinie 8:00 mszą św. w naszym kościele. Wyjście pielgrzymów po mszy. Bagaże można składać od godziny 7:30. Zakończenie pielgrzymki w sobotę około 19:30 w parafii MB Różańcowej w Halembie I. Wszystkich którzy chcieliby uczestniczyć w spotkaniach z pielgrzymami zapraszamy: we wtorek na 19:30 do Psar na pogodny wieczór, w piątek na 19:30 na adorację w Miotku. W tym roku z powodu przypadającej uroczystości nie będzie mszy św. w poniedziałek w Świerklańcu. Przy zapisach będzie można nabyć pielgrzymkowe chusty i śpiewniki.
  • W środę17.30 nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.
  • W czwartek na Jasnej Górze odbędzie się Dzień Halembski: o 9.30 msza św. w Kaplicy Cudownego Obrazu, około 10.45 droga krzyżowa na Wałach i o 14.00 spotkanie na Błoniach. Wyjazd autokarów o 6.30 z parkingu przy kościele.
  • W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Po mszy o 7.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i od 17.00 cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę od 17.00 wystawienie i okazja do spowiedzi, o 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie VII i VIII róży.
  • W przyszłą niedzielę msza św. o 14.30 będzie sprawowana w intencji rocznych dzieci, ich rodziców i chrzestnych.
  • W przyszłą niedzielę odbędzie się Pielgrzymka Kobiet do Piekar Śląskich. Zachęcamy do licznego udziału. Okazja do spowiedzi przed pielgrzymką w sobotę od 17.00.
Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.