Intencje mszalne od 11 do 18 lipca 2021

Poniedziałek 12 lipca​ ​ ​​ ​ ​
WSPOMNIENIE ŚW. BRUNONA BONIFACEGO Z KWERFURTU, BPA I MĘCZ.

7​30- Za + Stanisława Nicponia – ofiar. od lokatorów z ul. Leśnej 24c.

18​00- Za + męża Alfreda Gilnera w 5 r. + i + syna Krzysztofa.

Wtorek 13 lipca​
WSPOMNIENIE ŚW. PUSTELNIKÓW ANDRZEJA ŚWIERADA I BENEDYKTA

7​30-Dziękcz.​ W int. Romana i całej rodziny z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże i zdrowie.

17​15-RÓŻANIEC FATIMSKI.

18​00- Za + męża Alberta Haję w r. +, ++ rodziców z obu stron i ++ pokrewieństwo.

Środa 14 lipca

7​30- O zdrowie i błog. Boże dla rodziny Barbary.

17​30-NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

18​00- Za ++ lokatorów z ul. Modrzewiowej 6 i 6a.

Czwartek 15 lipca
WSPOMNIENIE ŚW. BONAWENTURY, BPA I DK

7​30- Za ++ Zefirynę, Leszka, Tadeusza Kocerba, + Eryka Czajkę oraz ++ pokrew. z obu stron.

18​00- Za + Anielę Krzysteczko w 11 r. +, ++ rodziców i teściów.

Piątek​ 16 lipca
WSPOMNIENIE NMP Z GÓRY KARMEL

7​30- Za ++ Felicję i Władysława Gredków, Julię i Tomasza Majchrów, Antoninę i Stefana Szostaków.

18​00- Za ++ rodziców Edytę i Franciszka Szczepaniak, + męża Ryszarda Dzikowskiego i ++ pokrewieństwo.

Sobota 17 lipca

7​30- Za + Anielę Jurkiewicz i ++ rodziców z obu stron.

18​00- Za + Marię Galas w 1 r. +, ++ Stanisława, Ryszarda i Eryka Krzon.

NIEDZIELA 18 lipca​
​XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Krzysztofa Jochemczaka w r. ur.

8​00- Za + Mariana Szulika.

9​30-Dziękcz.​ W int. małż. Danuty i Bronisława Ślósarz z ok. 30 r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny T.D.

11​00- W pewnej intencji.
Po mszy chrzty: RADECKA Laura i KAWALEC Michał.
Po mszy błogosławieństwo rocznego dziecka: PRUCNAL Zuzanna.

14​30-Dziękcz.​ W int. Włodzimierza Grudnika z ok. 80 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizanta i rodziny T.D.
Po mszy chrzty: BROŻEK Konstanty, TRZIONKA Jan.

16​00-Dziękcz.​ W int. Cezarego Kłosa z ok. 50 r. ur. i Lucyny Kłos z ok. 52 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantów i rodziny T.D.

NIEDZIELA 11 LIPCA 2021 XV NIEDZIELA ZWYKŁA

„W dzisiejszej liturgii usłyszymy, że Bóg w Chrystusie wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem. Przeznaczył nas dla siebie jako synów, z miłości. Gromadząc się na tej Eucharystii w imię Jezusa Chrystusa, otwórzmy się na tę miłość.”
  • We wtorek, 13 lipca przypada dzień fatimski. Różaniec odmówimy o godz. 17.15. Zapraszamy.
  • W środę o 17.30 Nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
  • W tym tygodniu przypada trzeci piątek miesiąca. Po mszy o 7.30 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Od 17.00 Cicha Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie XIII i XIV róży.
  • Kolekta przyszłej niedzieli będzie ofiarą specjalną – kopertową, przeznaczoną na potrzeby naszego kościoła i parafii.
  • Przypominamy, że w czasie wakacji msze św. sprawowane w porządku wakacyjnym, to znaczy w dni powszednie o 7.30 i 18.00, a w niedziele nie ma mszy wieczornej o godz. 18.00. Również kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym.
  • W kancelarii można zamawiać intencje mszalne, które księża odprawią w czasie wakacji.
  • Nereusz zaprasza rodziny z dziećmi na zajęcia wakacyjne, które odbywają od poniedziałku do piątku od 10.00 do 12.00 na boiskach SP nr 15. Więcej informacji na stronie Stowarzyszenia.
  • Zapisy na autokarowy wyjazd do Częstochowy w dniu 19 sierpnia, w czasie pobytu pieszej pielgrzymki na Jasnej Górze, rozpoczną się 2 sierpnia. Szczegóły podane są w gablotce.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.