Intencje 3.12.2017

 

 

      „Rozpoczynamy dziś Adwent. To już kolejny okres poprzedzający święta Bożego Narodzenia, który przeżywamy. A tymczasem całe nasze życie jest Adwentem, czyli oczekiwaniem na przyjście Chrystusa. Jezus mówi w dzisiejszej Ewangelii: ”Uważajcie, czuwajcie, bo nie wiecie, kiedy czas ten nadejdzie”. Warto o tym pamiętać w szale przedświątecznych zakupów i podczas tworzenia miłej świątecznej atmosfery. Nie zapominajmy, że nasze serce również wymaga przygotowania.”

 

 • Pierwszą Niedzielę Adwentu obchodzimy jako Niedzielę Trzeźwości. Zachęcamy do wpisywania swoich postanowień do Księgi Trzeźwości, wyłożonej pod chórem.
 • Trwają odwiedziny kolędowe. Kolędę rozpoczynamy w dni powszednie o godz. 16.00, a w soboty i niedziele o 14.30. Plan kolęd do świąt wywieszony jest w gablotce. Znajdziemy go również na stronie internetowej parafii. Dziś w niedzielę kolęda na ul. Solidarności 17, 17a, 17b i 17c.
 • Od jutra zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na msze św. roratnie. Roraty dla dzieci w poniedziałki, wtorki i środy o 6.45, w czwartki o 17.00 – w ramach mszy św. szkolnej – i w piątki o 18.00. W tym tygodniu nie będzie rorat w piątek, ze względu na przypadającą Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Roraty dla młodzieży w poniedziałki o 19.00 w kaplicy, a dla dorosłych parafian od poniedziałku do soboty o godz. 8.00.
 • Jutro przypada wspomnienie św. Barbary, patronki górników. Pracowników kopalń, emerytowanych górników oraz ich rodziny zapraszamy o godz. 8.00 na uroczystą mszę św. sprawowaną w ich intencji.
 • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek jutro o 20.00 w kaplicy.
 • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30. Podczas trwania kolęd w czasie nowenny nie będzie okazji do spowiedzi.
 • W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. będą sprawowane o 7.00, 8.00, 10.00, 16.00 i 18.00. Msza o 18.00 w intencji Wspólnoty Dzieci Maryi naszej parafii, połączona z wręczeniem medalików dzieciom.
 • W sobotę od 17.00 okazja do spowiedzi. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie IX i X róży.
 • Sakramentu chrztu świętego udzielimy w przyszłą niedzielę, podczas mszy o 14.30. Nauka przed chrztem w sobotę o 16.30. Zapraszamy na nią również rodziców i chrzestnych dzieci, które przyjmą chrzest w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia.
 • Spotkanie Klubu Seniora w środę po mszy św. o godz. 8.00.
 • Chorych parafian przed świętami odwiedzimy w sobotę 16 grudnia. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.
 • W salce można nabyć świece Caritas, opłatki na stół wigilijny i kalendarz parafialny, wydany przez Wspólnotę Dzieci Maryi naszej parafii w cenie 10 zł.
 • Od przyszłej niedzieli będzie do nabycia płyta z kolędami i pastorałkami w wykonaniu Wspólnoty Dzieci Maryi naszej parafii. Ofiara za płytę wynosi 15 zł.
 • W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
 • „Wigilia bez Granic” to akcja prowadzona przez Caritas Polska. Celem akcji jest zaproszenie obcokrajowca mieszkającego na terenie Polski na wieczerzę wigilijną. Rodziny, które chciałyby zaprosić obcokrajowców (studentów, pracowników sezonowych itp.) proszone są o zarejestrowanie się na stronie internetowej. Zapraszający zostaną poinformowani przez organizatorów akcji o szczegółach. Wcześniej jednak odbędzie się spotkanie w siedzibie Caritas Archidiecezji Katowickiej rodzin i ewentualnych gości wigilijnych celem wstępnego zapoznania się.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego, Mały Gość z lampionem i pytaniami na Roraty oraz Anioł Stróż dla najmłodszych i nasz informator parafialny.

-->