Oaza młodzieżowa

„(…)osobiście bliski jest mi ten styl życia, jaki zaproponował młodym sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki.(…) Bogu dziękuję za ten ruch, który przyniósł tyle błogosławionych owoców w sercach młodzieży w minionych trudnych latach, a i dziś stanowi prężne środowisko duchowego rozwoju młodzieży i rodzin. Kochani Oazowicze, jako biskup Krakowa starałem się wspierać Was swą obecnością, a jako biskup Rzymu nieustannie jestem z Wami w moich modlitwach i serdecznych myślach. Umiłowanie Eucharystii i Biblii niech zawsze rzuca Boże światło na drogi Waszego życia.” (bł. Jan Paweł II)

Wspólnota młodzieżowa Ruchu Światło-Życie gromadzi młodych ludzi, którzy poważnie traktują swoją wiarę. Wzrastają poprzez cotygodniowe spotkania w małej grupie, modlitwę, letnie oazy rekolekcyjne. Formacja w Ruchu Światło-Życie polega na lepszym zrozumieniu łaski sakramentów świętych, szczególnie chrztu i Eucharystii i prowadzi do podjęcia diakonii – służby w Kościele. Oprócz tego oaza stara się rozprzestrzeniać pojęcie Nowej Kultury – dobrej zabawy bez używek, bycia sobą i akceptacji samego siebie.

We wspólnocie można znaleźć przyjaciół, ludzi, którzy podobnie myślą i na których można liczyć. Żyjemy blisko Pana Boga i jednocześnie jesteśmy radośni, potrafimy świetnie się bawić, wspólnie śmiać do łez i robić szalone rzeczy.

Jeśli jesteś młodym człowiekiem, który pragnie od życia czegoś więcej, chce znaleźć prawdę i dobre towarzystwo – zapraszamy Cię do nas! J Jeśli zwyczajnie chcesz robić coś innego i ciekawego w piątkowe wieczory – dołącz do nas!

Ilość osób należących do wspólnoty oazowej: ok. 50
Termin i miejsce spotkań: każdy piątek; rozpoczynamy Eucharystią o 18:00, później spotykamy się w salkach.