Dzieci Maryi

Wspólnota Dzieci Maryi działa w naszej parafii od dawna. Należą do niej wszystkie chętne dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej, zarówno chłopcy jak i dziewczyny. Spotkania formacyjne odbywają się w każdą sobotę w godz. 11.00 - 12.30 w salkach parafialnych. Nie tylko bawimy się i śpiewamy, ale poprzez spotkania formacyjne staramy się być coraz lepszymi ludźmi. Opiekunem wspólnoty jest ks. Bartłomiej Cudziło, który wraz z animatorkami zajmuje się poszczególnymi grupami dostosowanymi do wieku dziecka.

Podczas roku szkolnego organizujemy wiele przedsięwzięć (np. jasełka, atrakcje odpustowe, bal charytatywny), aby każde z dzieci miało szanse na wyjazd na letnie rekolekcje, które są punktem kulminacyjnym formacji. Podczas rekolekcji dzieci mogą poznać nowe osoby, nauczyć się samodzielności i pogłębić swoją wiedzę, ale przede wszystkim miło i pożytecznie spędzić czas. Nasza wspólnota posiada wiele talentów m.in. śpiew, dlatego można usłyszeć nas podczas mszy niedzielnej bądź szkolnej, na którą bardzo serdecznie zapraszamy wszystkie dzieci.

Dzieci Maryi na Facebooku