NIEDZIELA 1 SIERPNIA XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

„Ja jestem chlebem życia” – w dzisiejszej Ewangelii Jezus odwołuje się do doskonale znanego nam pożywienia – do chleba. Jest w tym jednak coś więcej. Jezus określa się jako chleb życia. Tak jak powszedni chleb zaspokaja nasz codzienny głód, tak tylko Bóg jest w stanie wypełnić nasze pragnienia i dać nam życie, które nie kończy się tu, na ziemi. Podejdźmy w czasie komunii z wiarą do ołtarza i posilmy się chlebem życia, przyjmując Jezusa do swojego serca.”
  • Dzisiejsza kolekta jest przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zgodnie z zapowiedzią, przed kościołami w całej archidiecezji zbiórka dla poszkodowanych w powodziach i nawałnicach, organizowana przez Caritas.
  • Jutro przypada odpust Porcjunkuli. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny przez nawiedzenie kościoła parafialnego oraz odmówienie modlitwy „Wierzę w Boga”; „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” i spełnienie zwykłych warunków odpustu.
  • Adoracja przygotowana przez Grupę Poniedziałek w poniedziałek20.00 w kaplicy.
  • Nowenna do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy w środę17.30.
  • W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek7.30 msza święta w intencji kapłanów i o nowe powołania. Od 17.00 w kaplicy adoracja Betańskiej Misji Wspierania Kapłanów. W piątek po mszy o 7.30 nabożeństwo do NSPJ. O 17.00 adoracja Straży Honorowej i okazja do spowiedzi. Msza św. o godz. 18.00 będzie sprawowana w intencji Straży Honorowej NSPJ. W sobotę poranna msza św. w intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.
  • W sobotę od 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i okazja do spowiedzi świętej. O 17.30 różaniec, który poprowadzą członkowie IV i V róży.
  • Przypominamy, że w czasie wakacji msze św. sprawowane w porządku wakacyjnym, to znaczy w dni powszednie o 7.30 i 18.00, a w niedziele nie ma mszy wieczornej o godz. 18.00.
  • W czasie wakacji również kancelaria parafialna jest czynna w porządku wakacyjnym. Plan jest wywieszony przed wejściem na probostwo.
  • Rozpoczynamy miesiąc sierpień. Zachęcamy do wpisywania swoich postanowień do Księgi Trzeźwości wystawionej pod chórem.
  • Tradycyjnie przez naszą parafię przechodzi piesza pielgrzymka na Jasną Górę, organizowana przez parafie dekanatu Czechowice – Dziedzice. Pielgrzymi pragną nawiedzić nasz kościół za tydzień,  w niedzielę 8 sierpnia około godz. 17.30. Zachęcamy do modlitwy w intencji pielgrzymów.
  • Od jutra rozpoczynają się zapisy na autokarowy wyjazd do Częstochowy na Dzień Halembski, który przypada 19 sierpnia. Szczegóły podane są w gablotce.
  • Za tydzień w naszej parafii będzie gościł ks. Łukasz Grzywocz, dyrektor Ośrodka Spotkań i Formacji Archidiecezji Katowickiej w Brennej. Wygłosi on Słowo Boże oraz poprosi o dar materialny przeznaczony na potrzeby domu rekolekcyjnego.

Jest nowy numer Gościa Niedzielnego i nasz informator parafialny.

Intencje mszalne od 1 do 8 sierpnia 2021

Poniedziałek 2 sierpnia​ ​ ​​ ​ ​
DZIEŃ POWSZEDNI, ODPUST PORCJUNKULI.

7​30- Za + Teresę Geisler w 8 r. +.

18​00- Za ++ rodziców Marię i Eryka Sobota.

Wtorek 3 sierpnia

7​30- 1. Za + Rozalię Wojtek w r. ur., + Henryka i ++ pokrew. z obu stron.
2. Za + Jana Marszałka w 19 r. +, jego + żonę Stanisławę oraz ++ rodziców i pokrew. z obu stron.

18​00- Za + Franciszkę Koroluk w 1 r. + i + męża Stanisława.

Środa 4 sierpnia
WSPOMNIENIE ŚW. JANA MARII VIANNEY'A, PREZB.

7​30- Za + Franciszka Lemparta, ++ rodziców, teściów, ++ braci, siostrę i ++ pokrew. z obu stron.

17​30-NOWENNA DO M.B. NIEUSTAJĄCEJ POMOCY.

18​00- Za + matkę Walerię Duszel w 7 r. +, ++ ojca Tadeusza, siostrę Bronisławę, męża Romana oraz ++ pokrewieństwo.

Czwartek 5 sierpnia – ​I CZWARTEK MIESIĄCA

7​30- W intencji kapłanów, kleryków, sióstr zakonnych oraz o nowe powołania.

13​00-Ślub rzymski: KRZEMIŃSKI Robert i CIESIELSKA Małgorzata.

18​00- Za + Marię Krupińską – ofiar. od lokatorów z ul. Kosynierów 2 a.

Piątek​ 6 sierpnia – ​I PIĄTEK MIESIĄCA
ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

7​30- Za + Magdalenę Roter – ofiar. od koleżanek z Klubu Seniora.

18​00- 1. W intencji Straży Honorowej NSPJ i za ++ członków.
2. Za + Jerzego Janoszkę w 30 dz. po +.

Sobota 7 sierpnia ​ – ​I SOBOTA MIESIĄCA

7​30- W intencjach Koła Przyjaciół Radia Maryja.

14​00- Ślub rzymski: OMYŁA Daniel i RAJNISZ Monika.

18​00- Za + Gerarda Nowaka w 9 r. +, ++ z rodziny Pilich oraz ++ rodziców i rodzeństwo Krystynę, Sylwię, Ludwika, Rudolfa i Józefa.

NIEDZIELA 8 sierpnia​
​XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

6​30- Za + Roberta Jasiczka – ofiar. od rodziny Zaorskich z Głogowa.

8​00- Za ++ lokatorów z ul. Modrzewiowej 9 i 13.

9​30- Za + męża Józefa Kusza w 11 r. +, ++ rodziców Helenę i Alfreda oraz ++ z rodziny.

11​00-Dziękcz.​ W int. Józefy Lachowicz z ok. 75 r. ur. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Solenizantki i rodziny T.D.
Po mszy błogosławieństwo rocznych dzieci: PERDEK Jakub, LOEWE Maciej i DRĄŻKIEWICZ Franciszek.
Po mszy chrzest: OZDOBA Luiza.

14​30-Dziękcz.​ W int. małż. Anety i Krzysztofa Borys z ok. r. śl. z podzięk. za otrzymane łaski, z prośbą o błog. Boże, zdrowie dla Jubilatów i rodziny.
Po mszy błogosławieństwo rocznych dzieci: SOŁOWIEJ Alicja i DUDEK Zuzanna.
Po mszy chrzest: ŻUR Franciszek.

16​00- Za + Norberta Majoka, + żonę Helenę i ++ lokatorów z ul. Solidarności 11, 11a, b, c, d.